Pod led 2010

17.01.2010 20:32

Zdravíme naše pravidelně nepravidelné čtenáře. Máme tu nový rok, který kromě nových předsevzetí a slibů přinesl i start nové sezóny. Jako se stalo každoročním pravidlem, začínáme první ponory na otevřené vodě pěkně zostra a to potápěním pod ledem. Letošní akce s názvem „Pod led 2010“ byla naplánovaná na neděli 10.1.2010 na lokaci Bíla voda u Chodova. Přes pár omluv/výmluv byla účast hojná. 4 freediveři (Hynek, Ruda, Vašek, Dan) a stejné množství bublinářů.

Po prvotních obavách z neprůjezdnosti zasněžené cesty k lokaci (jediné terénní auto, pořízené pro tyto účely bylo Vaškem znepojízdněno dva dny před akcí :-P ), se ukázalo, že naše obavy byly plané. Jediným zklamáním byla kvalita ledu, který díky častým změnám počasí, nebyl průhledný a ztěžoval orientaci pod vodou. 

Vyřezáni děr do ledu byla letos velice jednoduchá záležitost - motorová pila přivežená jedním z bublinářů (vřelé díky) řezala led jako máslo. Mezi dvě díry, vzdálené cca 20m jsme natáhli lano pro lepší zabezpečení a orientaci. Po převlečení do kůžiček, započalo samotné potápění, které nebylo o výkonech, ale o pohodě a vnitřních pocitech (kolikrát za rok máte nad sebou neskutečně tvrdou, nepohyblivou, jako sklo hladkou desku..?).

Neprůhledný, pórovitý led potom dokresloval zvláštní atmosféru. Po cca 40 minutách ve vodě, převlečení do teplého oblečení a pár šálčích horkého čaje, byla akce všemi přítomnými zhodnocena velice kladně s tím, že ji co nejdříve zopakujeme (nejspíše 23.1.2010 - sledujte své emailové schránky).

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.